HomePrezentacija hemijske industrijeEnglish
Stručno usavršavanje
Konsultantske usluge
Strucne manifestacije
Publikacije
Saradnja

O namaDogadjajiLinkoviPublikacijeKontaktHome
end_filler_cup
Projektovanje

Menadžment kvalitetom
i projektni menadžment

Internacionalni standardi u oblasti kvaliteta (serija standarda ISO 9000) zahtevaju primenu stalnih poboljšanja kroz njihovu identifikaciju, izbor i primenu. Od proizvođača se traži da obezbedi resurse i uspostavi sistem upravljanja procesima rada da bi se osigurali usaglašenost i zadovoljenje zahteva krajnjih korisnika. Sa druge strane, ISO 21500 precizira organizacioni kontekst i osnovne koncepte za pokretanje projekata i programa, uključujući i upravljanje projektnim portfoliom.

Svaka organizacija koja ima implementiran sistem kvaliteta suočava se sa izazovima kada je u pitanju praktična primena stalnih poboljšanja korišćenjem odgovarajućih tehnika i alata, ali i implementacija procesa za upravljanje projektima, programima i projektnim portfoliom u skladu sa standardima uspostavljenim od strane ISO / TC 258 – Technical Committee for Project, programme and portfolio management.

Unapređenje procesa znači učiniti stvari boljima!

Savremeni sistemi kvaliteta u razvijenim zemljama Evrope i sveta koriste Lean i Six Sigma metodologiju za kreiranje i primenu obaveznih poboljšanja u svom radu.

Unapređenje procesa znači učiniti stvari boljima!

Lean je sistematičan pristup za identifikovanje i eliminisanje gubitaka (ili aktivnosti koje ne dodaju vrednost), sprečavanje grešaka i pojednostavljenje procesa. U svojoj suštini, Lean koristi znanje i iskustvo ljudi koji operativno učestvuju u procesu koji se poboljšava i koji poseduju najveći potencijal da doprinesu identifikaciji i rešavanju problema.

Six Sigma ima za cilj da smanji varijaciju u procesima, upotrebom konkretnih podataka i naučnih metoda za rešavanje problema (DMAIC – Define, Measure, Analyze, Improve and Control pristup).

Zbirno, primena pomenutih tehnika rezultira unapređenjem procesa u svim industrijama i sektorima poslovanja, uz postizanje značajne kompetitivne prednosti i pozitivnih finansijskih efekata kroz povećanje produktivnosti i stepena zadovoljstva krajnjih korisnika.

Zašto je upravljanje projektima bitno?

Neuspeh u postizanju koristi od projekta u najvećem broju slučajeva nije posledica pogrešnih rešenja, već problemi najčešće nastaju usled njihove neadekvatne implementacije i nedostatka fokusa na upravljanje promenama.

Za postizanje konzistentnog nivoa kvaliteta proizvoda ili usluga, kao i u cilju povećanja šansi za uspešnost realizacije svojih projekata, organizacije treba da nauče kako da se na efikasan način suoče sa izazovima, birajući odgovarajuće tehnike i alate za unapređenje performasi svojih procesa, uključujući i uspostavljanje odgovarajuće metodologije za upravljanje projektima. Stoga je i Udruženje hemičara i tehnologa Srbije odlučilo da pokrene treninge za praktičnu implementaciju stalnih poboljšanja i menadžment projektima generalno, sa fokusom na konkretne aktivnosti koje imaju za cilj postizanje izvrsnosti kako u oblasti kvaliteta, tako i za efikasno upravljanje projektima, bez obzira na njihovu složenost, veličinu i trajanje.

Pridružite nam se!

                                                                                                            


Treninzi u oblasti menadžmenta kvalitetom bazirani su na standardima uspostavljenim od strane ASQ, American Society for Quality, koja je ujedno i najveća globalna organizacija u ovoj oblasti za postizanje operativne izvrsnosti i održivih rezultata poslovanja u skladu sa zahtevima standarda ISO 9001. Struktura programa obuke za upravljanje projektima, programimia i projektnim portfoliom zasnovana je na smernicama datim u ISO 21500:2021 | ISO 21502:2020.


Planirane obuke

                                                                                                            

Last updated - July 2021.